Keplerné Horváth Annamária

Alsós munkaközösség

1983 óta dolgozom pedagógusként, 1985-ben kerültem Zuglóban, azóta itt tanítok.
Már izgatottan és nagy szeretettel várom tanítványaimat, akiket bevezethetek a betűk és a számok világába.
Igyekszem mindent megtenni annak érdekében, hogy zökkenőmentes legyen az óvoda és az iskola közötti átmenet, hogy a gyerekek szívesen jöjjenek, minél jobban érezzék magukat az iskolában, barátokat találjanak.
Feladatom játszva tanítani és tanulni, jó közösségben dolgozni, egymást segítve előrehaladni.
Fontosnak tartom a gyerekekben rejlő tehetség kibontakoztatását a gyengébbek felzárkóztatását, biztos alapok nyújtását., egyéni tempójuknak megfelelő haladást.
Arra törekszem, hogy az iskola olyan otthon legyen a gyerekek számára, ahol biztonságban, élményekkel átitatva sajátíthatják el a tananyagot, de ahol azt is megtanulják, hogy kötelességeik vannak, melyek teljesítése az ő feladatuk.
Olvasást Meixner- módszerrel tanítom. Az elnyújtott betűtanítást és a szótagoló, analizáló technikát egyaránt ötvözni kívánom a nyelv- és beszédfejlesztő gyakorlatokkal, persze sok-sok mesével és játékkal.
Matematika órákon cél a logikus gondolkodás fejlesztése, a tanulás tanítása. A számok országát a Mozaik Kiadó tankönyveivel fogjuk megismerni, emelt óraszámban.
Úgy érzem a gyerekekkel és a szülőkkel sikerült jó kapcsolatot kialakítani az elmúlt években, ami nagyon fontos, hiszen a szülőkkel közösen kell dolgoznunk, hogy a gyerekek megfelelő neveltségi szintet, erkölcsi normákat tanuljanak meg, és az esetleges problémákat is együtt oldjuk meg.
Fontos szerepet kap mindenkori osztályomban az egészséges életmódra nevelés és a mindennapi sportolás, ezért a testnevelés órákon kívül is sokat mozgunk. Görkorcsolyázunk, a közeli MTK pályán sportolunk, kirándulunk.
Nevelői munkámat lelkesedéssel végzem. Agilis, munkabíró, nyitott, empatikus, őszinte, gyermekközpontú nevelési elveket valló pedagógusnak érzem magam.
Újabb szakmai kihívásnak tekintem a számítógépek világában az interaktív tábla használatának elsajátítását. Alkalmazásával még több játékos ismeretanyagot tudnék a gyermekek számára biztosítani.