Alsós munkaközösség

A munkaközösség vezetője:  Virág Mária
A munkaközösség tagjai:

•     Csizmadia Andrea (tanító)
  •     Ginovszkyné Szöllős Zsuzsanna (tanító)
  •     Keplerné Horváth Annamária (tanító, anyanyelvi és matematikai fejlesztés)
  •     Percs Krisztina (tanító)
  •     Tihanyi Krisztina (tanító)
  •     Varga kincső
  •     Virág Mária (tanító)
  •     Wéberné Mikecz Mária (tanító)

Kiemelt feladataink

•     A Pedagógiai Program felülvizsgálata és átírása a Közoktatási Törvény változásának és az iskola összevonásának figyelembevételével
  •     Az 1. osztályosok neveltségi szintjének diagnosztizáló mérése tanév elején és végén.
  •     Alapkészségek fejlesztése differenciálással tanórán és házi feladatban.
  •     Minimum és optimum szint elkülönítése az egyéni képességfejlesztés érdekében.
  •     Típushibák megállapítása tantárgyanként, folyamatos felszámolásuk gyakoroltatással, rendszeres ellenőrzéssel.
  •     Felzárkóztatás, képességfejlesztés, tehetséggondozás.
  •     A szóbeli és az írásbeli kifejezőkészség fejlesztése a tanítás minden területén.
  •     A kommunikációs képességfejlesztés, a helyes viselkedési normák kialakítása.
  •     A BÉZS program folytatása, kibővítése minden évfolyamon.
  •     A szövegértés fejlesztése minden tanítási órán.
  •     A leendő első osztályosoknak és szüleinek nyílt órák, játékos foglalkozások tartása az „Iskolanyitogató” programsorozat keretében.
  •     Sokrétű, színes iskolán kívüli program szervezése.
  •     Szakmai továbbképzéseken való részvétel.
  •     A Házirend átírása, ismertetése és betartatása.
  •     Munkánkat a kerületi mérések eredményének figyelembevételével végezzük.
  •     A részképesség hiányokkal küzdő, illetve a magatartászavaros tanulókkal való folyamatos foglalkozás a fejlesztő pedagógusok segítségével, a Nevelési Tanácsadó szakvéleményének, fejlesztési javaslatának figyelembevételével.
  •     Élménydús, tevékenykedtető, színvonalas tanítás.
  •     Szakmai tapasztalatcsere, óralátogatások a kollégák között